Henry Heller Guitar Strap (HBS25-CHC)
★★★★★ 4.9 99 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by sandbox.xorental.co.uk
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
2.5" Henry Heller basic suede guitar strap in dark brown color with a soft untuck backing
  • Adjustable to 53"
  • Neutral color nubuck backing
  • Made in USA
  • Package Dimensions: 13.2 L x 7.8 H x 11.4 W (centimeters)
UPC 818246011458
Size 2.5"
Color Chocolate Brown
Pattern Solid
Brand Name Henry Heller
Item Weight 0.2 Kilograms
Manufacturer Henry Heller
Style Number HBS25-CHC
Material Type Suede
Item Type Name Guitar Strap
Item Dimensions 51.5 x 2.5 x 0.1 inches
Manufacturer Part Number HBS25-CHC
Manufacturer Warranty Description 1 year.
Global Trade Identification Number 00818246011458
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
99 ratings | 41 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (88)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (10)